Četvrtak, 22.10.2015.

23:00

LE: Klop i dalje bez pobede, Viljareal lako

Liverpul nije uspeo da savlada Rubin iz Kazanja 1:1 u trećem kolu grupe B Lige Evrope, dok je Viljareal bio ubedljiv protiv Dinama iz Minska u grupi E 4:0.

Getty Images

U drugom meču grupe B, Sion je napravio iznenađenje pobedivši Bordo u Francuskoj 1:0, a Rapid je u Beču savladao Viktoriju Plzenj u drugom susretu grupe E 3:2.

U grupi A Fenerbahče je tek u pretposlednjem minutu stigao do pobedonosnog pogotka protiv Ajaksa, dok je Molde nastavio sa dobrim rezultatima pobedom nad Seltikom 3:1.

Treću rundu grupe C otvorila je Borusija Dortmund sigurnim trijumfom nad Gabalom u Azerbejdžanu 3:1, da bi od 21.05 PAOK i Krasnodar odigrali meč bez golova u Solunu.

Napoli je nastavio dominaciju u grupi D, slavljem protiv Mitjilanda u Danskoj 4:1, a Legija i Klub Bridž remizirali u Varšavi 1:1.

Konačno, Braga je zadržala maksimalan učinak u grupi F pobedom nad Marsejom 3:2 na domaćem terenu, dok su Liberec i Groningen odigrali 1:1.

Mečeve u prvom terminu obeležio je poraz Partizana od Atletik Bilbaa u Humskoj, kao i neuspesi Fiorentine, Bazela i Totenhema.

Grupa A: Molde siguran, Fenerbahče jedva

Norveški Molde nastavio je sa odličnim partijama u Ligi Evrope, pošto je ubedljivom igrom porazio škotski Seltik.

Domaći su sjajno otvorili meč, jer su posle samo 18. minuta igre imali dva pogotka prednosti. Najpre je Ola Kamara pogodio za vođstvo u 11, da bi sedam minuta kasnije i Vegard Foren bio precizan.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je Kris Komons u 55. minutu vratio neizvesnost u meč. Ipak, ispostavilo se da je takvo stanje stvari bilo samo 60 sekundi, jer je Mohamed Elinausi već u sledećem napadu postavio konačan rezultat susreta.

U drugom meču grupe videli smo daleko veću borbu i neizvesnost, a duel u Istanbulu rešen je tek u 89. minutu, kada je Fernandao izazvao veliko oduševljenje na Sukru Saračolou.

Grupa B: Rubin odoleo sa devetoricom na Enfildu

Jirgen Klop nije uspeo da zabeleži trijumf ni u svom drugom meču na klupi Liverpula, na debiju Nemca na Enfildu odoleo je Rubin iz Kazanja, a 'Redsima' nije pomogla ni činjenica da su gosti iz Rusije već od 36. minuta imali igrača manje.

Rubin se nije uplašio velikog rivala, da bi u 15. minutu stigao i do prednosti. Oleg Kuzmin poslao je sjajnu dugu loptu do Marka Devića, a momak rođen u Beogradu se odlično zagradio pored dvojice čuvara i savladao Simona Minjolea.

Međutim, dvadesetak minuta kasnije Kuzmin, inače kapiten gostiju, neoprezno je reagovao i ostavio saigrače na cedilu, dobivši drugi žuti karton. Kazna je stigla upravo posle tog faula, Divok Origi spustio je loptu u peterac, a Emre Džan doneo izjednačenje Liverpulu.

Imali su domaći gotovo sat vremena da stignu do trijumfa i sva tri boda, ali nisu uspeli da po drugi put zatresu mrežu ruskog tima, a svakako je bila najbolja ona za Kristijana Bentekea u 80. minutu – kada je Belgijanac pogodio stativu.

Od rezultata na Ostrvu najviše je profitirao Sion, koji je pri tom napravio iznenađenje minimalnom pobedom u Bordou. Švajcarski tim je do drugog slavlja i ukupno sedmog boda stigao golom Lea Lekroa u 21. minutu.

Grupa C: Obamejang blistao, nula u Solunu

Borusija iz Dortmunda zabeležila je drugu pobedu i ostala na čelu tabele, a najzaslužniji za slavlje u Azerbejdžanu protiv Gabale bio je Pjer-Emerik Obamejang, postigavši het-trik.

U drugom meču grupe bilo je daleko manje uzbuđenja, pošto su PAOK i Krasnodar odigrali meč bez golova u Grčkoj, što je treći remi ekipe iz Soluna.

Pri pratilac BVB jeste Krasnodar sa četiri boda, sledi PAOK sa tri, dok je Gabala poslednja sa samo jednim.

Grupa D: Napoli maksimalan, remi u Varšavi

Napoli takođe nije imao previše problema da upiše treći trijumf u svojoj grupi, sigurnom igrom na gostovanju Mitjilandu u Danskoj.

Sve je bilo rešeno praktično posle prvog dela igre, pošto su Napolitanci imali tri gola prednosti pogocima Hose Marije Kaljehona u 19. i Manola Gabiadinija u 31. i 40. minutu.

Martin Pušić vratio je nadu domaćima pred sam odlazak na odmor, ali je to bilo sve od njih na ovom meču, da bi Gonsalo Iguain u 90. minutu postavio konačan rezultat za overu pobede.

U istom terminu u Varšavi nije bilo pobedika, a do prednosti su prvi stigli gosti iz Belgije, kada je pogodio Dejvi de Fau u 39. minutu. Međutim, konačan rezultat postavio je Mihal Kučaržik posle šest minuta igre u nastavku, pa su obe ekipe stigle do prvog boda.

Grupa E: Viljareal ubedljiv, preokret Rapida

Najubedljiviju pobedu večeri zabeležio je Viljareal, savladavši Dinamo Vuka Rašovića bez većih problema na svom 'El Madrigalu'.

Sedrik Bakmbu otvorio je seriju pogodaka u 17. minutu, da bi isti igrač 15 minuta kasnije duplirao vođstvo 'Žute podmornice'. Do poluvremena se rezultat nije menjao, a onda je precizan bio i Roberto Soldado, za najavu laganog trijumfa u 61. minutu.

Deset minuta kasnije, Erik Bertrand stavio je tačku na meč.

Daleko uzbudljivije bilo je u Beču, gde je Rapid tek posle preokreta uspeo da stigne do treće pobede. Mihal Duris pogodio je za prednost gostiju u 12. minutu, ali je Stefan Hofman doneo izjednačenje svom timu u 34. minutu.

Sjajno je domaći tim otvorio nastavak, pošto je najpre Luis Šaub doneo preokret golom u 52. minutu, da bi Atanasis Petsos u 68. povisio na 3:1. Neizvestnost u meč vratio je Patrik Hrosovski u 76. minutu, ali je Rapid uspeo da sačuva sva tri boda u preostalih petnaestak minuta.

Grupa F: Alan spasao pobedu, remi u Češkoj

Malo je nedostajalo da Braga ispusti dva gola prednosti protiv gostiju iz Marseja, ali je Alan spasao stvar u 89. minutu i doneo pobedu domaćima.

Prethodno je Ahmed Koka doneo vođstvo Bragi, pošto je prvo poluvreme zavšreno bez pogodaka, u 61. minutu, da bi Vilson Eduardo. činilo se, najavio sigurnu pobedu svog tima. Ipak, Roman Alesandrini u 84. minutu smanjuje zaostatak, a Miči Batšuaji 180 sekundi kasnije doneo izjednačenje gostima.

U istom tereminu Liberec i Groningen podelili su bodove u Češkoj. Domaćin je tek u 87. minutu pretvorio isključenje Mihaela de Leua u vođstvo, preko Kevina Lukasena, ali je Deni Hesen svoj promašeni penal ipak pretvorio u konačnih 1:1.