Subota, 01.08.2015.

20:55

Štutgart iznenadio Siti, Kostić strelac

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Mančester Siti sa 4:2 u prijateljskoj utakmici, a jedan pogodak postigao je Filip Kostić.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/Daniel Maurer/dpa via AP

Srpski fudbaler je postigao gol kojim je Štutgart poveo u 14. minutu, Danijel Didavi duplirao je vođstvo u 31. minutu, a zatim je dva gola, u 35. i 36. minutu postigao Danijel Ginček.

Golove za Mančester Siti postigli su Keleči Iheanačo u 84. i Edin Džeko u 89. minutu.

Duel sa Štutgartom bi mogao da bude poslednja utakmica bosanskog fudbalera za Siti, pošto su ranije tokom dana britanski mediji preneli da se uprava Sitija dogovorila sa Romom o Džekovom transferu vrednom 14 miliona funti.

Menadžer engleske ekipe Manuel Pelegrini izveo je kombinovani sastav na teren, u kome nije bilo Jaje Turea i fudbalera iz Južne Amerike. Kapiten Vensan Kompani igrao je samo u prvom poluvremenu, a zamenjen je i napadač Vilfred Boni.

Takmičenje u engleskoj Premijer ligi počeće narednog vikenda, a u nemačkoj Bundesligi nedelju dana kasnije.