Sreda, 29.04.2015.

23:15

Teves nosi Juventus ka tituli

Fudbaleri Juventusa pobedili su Fiorentinu sa 3:2 u derbiju 33. kola italijanske Serije A.

Beta/AP

‘Stara dama’ je tako napravila još jedan korak ka tituli, pošto je zadržala 14 bodova prednosti u odnosu na Lacio.

Juventus bi titulu mogao da overi već u sledećem kolu ukoliko ostvari pobedu.

Duel u Torinu bio je veoma zanimljiv. Gosti su poveli sa penala u 33. minutu golom Gonzala Rodrigesa, a Juve je okrenuo već do poluvremena. U 36. minutu izjednačio je Fernando Ljorente, a u 45. minutu Karlos Teves je pogodio za 2:1.

Verovatno ključni momenat utakmice dogodio se u 67. minutu kada je Rodriges promašio penal za 2:2, a već tri minuta posle toga gosti su kažnjeni, Teves je postigao drugi gol za 3:1.

U poslednjem minutu utakmice konačan rezultat postavio je Josip Iličić. U ekipi iz Firence nije bilo Nenada Tomovića koji je ostao na klupi.

Sigurnu obedu u 33. kolu ostvario je Lacio koji je u Rimu savladao Parmu sa 4:0 golovima Paroloa, Klosea, Kandreve i Keite. Dušan Basta odigrao je ceo meč, dok se Filip Đorđević polako oporavlja od povrede i bio je na klupi.

Laganu pobedu ostvario je i drugi rimski klub Roma koja je pobedila Sasuolo sa 3:0 na gostovanju golovima Dumbije, Florencija i Pjanića.

Sampdorija Siniše Mihajlovića povela je protiv Verone u 65. minutu golom De silvestrija, iako je prethodno Akua dobio crveni karton. Đenovljanio nisu uspeli da sačuvaju prednost, pošto je bod Veroni doneo Luka Toni u 68. minutu.

Poraz na San Siru pretrpeo je Milan, ali to više ne predstavlja iznenađenje. Slavila je Đenoa sa 3:1 golovima Bertolacija, Koste i Falkea, dok je Mekse postigao jedini gol za Milan.