Ponedeljak, 13.04.2015.

23:17

Liverpul ne odustaje od LŠ

Fudbaleri Liverpula savladali su Njukasl Junajted 2:0 (1:0) u poslednjem meču 32. kola Premijer lige.

Beta/AP Photo/Jon Super

'Redsi' su ovim trijumfov održali nadu da mogu do mesta u Ligu šampiona, pošto sada zaostaju četiri boda za četvrtoplasiranim Mančester Sitijem. S druge strane, 'Svrake' su ostale na 13. mestu sa 35 bodova.

Ekipa Brendana Rodžersa odigrala je veoma dobar meč, a rezultat je mogao da bude i drugačiji da Simon Minjole i Tim Krul nisu bili posebno raspoloženi.

Prvi pogodak viđen je već posle devet minuta igre, posle minijature Rahima Sterlinga. Posle presečenog napada na sredini terena, Džordan Henderson je poslao sjajnu dijagonalu na bočnu ivicu kaznenog, odakle je reprezentativac Engleske prevario dvojicu čuvara i zatim pogodio dalji gornji ugao gola gostiju.

Do poluvremena je moglo da bude 3:0, ali i 1:1, da bi pitanje pobednika i definitivno rešio Džo Alen, dvadesetak minuta pre kraja susreta.

Posle kornera Hendersona lopta je izbačena iz kaznenog, ali je ubrzo vraćena na peterac. Majk Vilijamson je očajno reagovao, a Alen bio brži i zakucao loptu u mrežu.

Do kraja meča viđen je užasan start Mamadua Sisoka, zbog kog je zaradio drugi žuti karton, iako bi pravednije bilo da je dobio direktan crveni. Francuz je, poput starta Ešlija Barnsa na Nemanji Matiću, išao otvorenim đonom pravo na zglob Lukasa Leive, a samo pukom srećom Brazilac nije bio teže povređen.