Subota, 21.03.2015.

18:59

Liga 1: Poraz Liona, PSŽ na čelu

Fudbaleri Olimpika iz Liona poraženi su sa 2:1 od Nice u okviru 30. kola Lige 1 i tako su ostali bez prve pozicije na tabeli.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Nica, koja je do subote držala tek 15. mesto na tabeli, uspela je da šokira Lion na “Žerlanu” i ostvari svoju prvu pobedu još od 23. januara.

Trijumf gostima je doneo Valentin Ejserik iz penala u 86. minutu, a prethodno je Maksim Gonolon na isti način izjednačio u 56. minutu, posle vođstva Nice od 23. minuta golom Karlosa Eduarda.

Pobeda Nice još je veća kada se zna da su gosti od 54. minuta ostali sa desetoricom na terenu, pošto je Lojd Palin dobio drugi žuti karton, posle kojeg je usledilo izjednačenje Liona.

Lion je na taj način propustio šansu da zadrži čelo tabele, koje je preuzeo Pari Sen Žermen, posle trijumfa nad Lorijenom sa 3:1 u petak uveče. ‘Sveci’ sada imaju 29 bodova, jedan više od Liona, dok je Olimpik iz Marseja na trećoj poziciji sa 54 boda i utakmicom manje.