Nedelja, 08.03.2015.

22:56

Valensija odnela bod iz Madrida

Ekipe Atletiko Madrida i Valensije remizirale su 1:1, u derbiju 26. kola španske Primere.

Atletiko je poveo u 33. minutu golom Kokea, ali je bod gostima obezbedio pogodak Mustafija 12 minuta pre kraja meča.

Ovaj rezultat ostavio je dve ekipe u egal borbi za treće mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona, jer Atletiko i dalje ima samo bod više od Valensije.

U tvrdom meču na Visente Kalderonu domaćin je poveo posle akcije Tijaga i povratnika na teren Kokea, koji udarcem sa ivice kaznenog prostora trese mrežu.

Usledila je otvorena borba u nastavku, golman Valensije Dijego Alves sprečava Raula Garsiju da duplira prednost domaćina pola sata pre kraja, potom Tijago 20 minuta pre kraja pogađa stativu, a samo osam minuta kasnije Danijel Pareho trese prečku Atletika.

Meč je rešen u 78. minutu, posle odbitka u kaznenom prostoru štoper Škodran Mustafi loptu glavom ubacuje u mrežu.