Nedelja, 08.03.2015.

22:49

Ikardi "Panenkom" razočarao Napulj

Pogocima svojih Argentinaca Inter je izbegao poraz od Napolija, izborivši 2:2 u derbiju 26. kola Serije A.

Napoli je golovima Mareka Hamšika i Gonsala Iguaina vodio 2:0 sredinom drugog poluvremena, ali su Rodrigo Palasio i Mauro Ikardi u poslednjih 15-minuta izjednačili.

U veoma otvorenom meču na San Paolu Napoli je dominirau prvih 45 minuta, ređale su se šanse u kojima je je uglavnom bio Iguain, ali je Samir Handanovič sa nekoliko sjajnih odbrana sačuvao svoju mrežu.

Konačno, u šestom minutu drugog poluvremena Slovenac je kapitulirao. Bus Enrike je poslao centaršut pravo na glavu Hamšiku koji lako sa pet metara vara Handanoviča.

Inter je pokušao odmah da uzvrati, Ikardi šalje loptu pored leve stative, da bi nekoliko minuta kasnije Handanovič opet sjajno reagovao posle novog šuta Hamšika, ovaj put sa ivice kaznenog prostora.

U 63. minutu Iguain konačno uspeva da pogodi gol. Hamšik je poslao sjajan pas do Argentinca koji trese mrežu sa ivice kaznenog.

Kreće veliki pritisak Intera koji se u 72. minutu vraća u igru. Fredi Guarin je proigrao rezervistu Palasija, a ovaj loptu šalje ispod nemoćnog Handanoviča.

Tri minuta pre kraja Inter stiže do boda. Bus Enrike je oborio u kaznenom jednog igrača gostiju, a Ikardi "panenkom" pogađa za 2:2.

Napoli je propustio šansu da iskoristi četvrti uzastopni remi Rome i promakne se na samo dva doba od drugog mesta koje vodi direktno u Ligu šampiona, dok je Inter izbegao drugi uzastopni poraz.

Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović su sa klupe za rezerve Intera gledali ovaj remi.