Nedelja, 08.03.2015.

17:08

Roma gubi korak za Juventusom

Fudbaleri Rome odigrali su bez golova sa Kjevom u Veroni u 26. kolu Serije A i tako dali Juventusu šansu da poveća razliku.

Beta/AP

Rimljani sada imaju 49 bodova, devet manje od lidera koji u ponedeljak dočekuje Sasuolo.

U ostalim mečevima odigranim u nedelju popodne viđena su još tri remija i trijumf Udinezea kod kuće protiv Torina rezultatom 3:2.

Rimljani nisu bili previše raspoloženi u Veroni iako su imali čak 61% loptu u svom posedu. Od 11 udaraca samo tri su išla u okvir gola, a nijedan nije završio u mreži.

Adem Ljajić igrao je u poslednjih pola sata umesto kapitena Frančeska Totija.

Najzanimljivije je bilo u Udinama gde je domaćin gubio od Torina, ali je na kraju slavio. Kvaljarela je postigao u 15. minutu gol protiv bivšeg kluba, a izjednačio je Di Natale samo dva minuta kasnije. Molinaro je doneo Udinezeu prednost autogolom u 25. minutu, a na 3:1 povećao je Vagu u 49. Benasi je u 69. smanjio na 3:2 i ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Prilično uzbudljivu utakmicu odigrali su Empoli i Đenoa, ali na kraju nije bilo pobednika. Đenoa je povela golom M'Bajea Nijanga u 27. minutu, dok je konačan rezultat postavio Federiko Barba u 66.

Parma, koja je ostala bez vlasnika i umalo izbačena iz Serija A zbog finansijskih problema, je posle skoro mesec dana pauze odigrala prilično dobar meč protiv Atalante.

Na kraju "mlekadžije" nisu došle do trijumfa, ali su bili bolji rival od Atalante.