Subota, 07.03.2015.

23:22

Lopes u 95' šokirao San Siro i Pipa

Golom Nikolasa Lopesa u 95. minutu fudbaleri Helas Verone spasli su bod na gostovanju Milanu 2:2 (1:1) u 26. kolu Serije A.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Ovaj meč mogao bi da bude presudan po sudbinu trenera 'rosonera' Filipa Inzagija, pošto je Milan posle 11 remija ostao na desetom mestu na tabeli sa 35 osvojenih bodova.

S druge strane, ekipa Verone, za koju je Boško Janković igrao do 79. minuta, stigla je do 29. boda i popela se na 12. poziciju.

U prvom meču dana, Sampdorija Siniše Mihajlovića nastavila je borbu za Evropu pobedom nad Kaljarijem.

Gosti su bili ti koji su poveli na San Siru, pošto je veteran Luka Toni bio precizan iz penala u 18. minutu, posle faula Salija Muntarija. Milan je uzvratio na isti način, kada je Moras skrivio penal, a Žeremi Menez bio siguran izvođač.

Totalni prekoret domaćima doneo je Panagiotis, kada je prilikom pokušaja da izbaci loptu pogodio svoju mrežu u 47. minutu.

Činilo se da će MIlan uspeti da pobedi, ali je totalni šok usledio u petom minutu nadoknade. Odbrana domaćih delovala je smušeno, loše je pratila kretnju lopte na terenu, što je iskoristo Lopes i savladao svog prezimenjaka Dijega za vredan bod.