Petak, 09.01.2015.

23:51

Kiks Marseja, Lion za čelo tabele

Posle skoro 20 dana pauze nastavljena je francuska Liga 1, a lider Marsej doživeo je poraz, peti u sezoni, na gostovanju Monpeljeu – 2:1 (1:0).

Ekipa Marsela Bjelse ostala je na prvom mestu na tabeli sa 41 bodom, dok su 'Đubretari' upisali osmi trijumf i popeli se na osmo mesto sa 29 osvojenih bodova.

Domaći su vodili posle 45 minuta igre, jer je Berigad bio precizan u 36. minutu. Na 2:0 povećao je Lasne u 62. minutu, posle asistencije Munijea, da bi konačan rezlutat susreta postavio Omrani šest minuta kasnije.

Priliku da preuzme čelo tabele imaće ekipa Liona ukoliko savalada Tuluz na domaćem terenu, dok će Pari Sen Žermen, koji duelom sa Bastijom na Korzici otvara subotnji program, imati priliku da se izjedanači sa 'večitim' rivalom.