Petak, 14.11.2014.

20:02

Poljaci u drugom pokorili Tbilisi

Reprezentacija Poljske osamila se na vrhu grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016, pošto je u četvrtom kolu u Tbilisiju porazila Gruziju – 4:0 (0:0).

Priliku da se izjednači sa Poljacima imaće Republika Irska, koja od 20.45 gostuje Škotskoj, uz arbitražu Milorada Mažića, dok će Nemačka dočekati Gibraltar.

Duel na stadionu Boris Paičadidze rešen je u uvodnih pola časa drugog poluvremena, kada su redom pogađali Kamil Glik, Gregorž Križnovjak, Sebastijan Mila. Konačan rezultat postavio je Arkadiuc Milik.

Poljaci su bili bolji rival tokom svih devedeset minuta, ali su u prvom delu igre obe ekipe imale nekoliko prilika da dođu do gola. Posebno se istakao golman domaćih Geogri Lorija sa nekoliko sjajnih intervencija.

Međutim, Poljaci su zaigrali još agresivnije od starta drugog poluvremena, pretivši i kreiravši šanse, a nagrada za bolju igru stigla je posle šest minuta. Križnovjak je izveo korner, a štoper Torina pogodio gornji desni ugao gola domaćih. Ništa se nije promenilo ni u minutima koji su usledili, pa je asistent kod prvog pogotka duplirao prednost u 71. minutu.

Samo dva minuta kasnije, videli smo i najlepši momenat meča, kada je Mila mamestio sebi loptu na 25 metara od gola i divnim udarcem pogodio dalje raklje. Konačan rezutlat susreta postavio je fudbaler Ajaksa Arkadiuc Milik u 92. minutu, posle šuta Roberta Levandovskog.