Fudbaleri Monaka, Sent Etjena, Bastije i Gengama ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 10. kola francuske Lige 1.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Monako je konačno uspeo da pobedi, na domaćem terenu savladao je Evijan sa 2:0.

’Kneževi’ su poveli već u drugom minutu, kada je Mutinjo realizovao penal. Konačan rezultat postavio je Fereira u 71, čime se Monako popeo na 11. mesto.

Evijan, za koji je Miloš Ninković odigrao poslednjih 15 minuta, ostao je mesto iznad zone ispadanja.

Sent Etjen je posle tri meča bez trijumfa pobedio na gostovanju Lorijenu, a jedini pogodak na meču delo je Lemoana u 87. minutu.

Gengam je golovima Buvoa i Švarca nadigrao Lil sa 2:1, dok golova nije bilo na susretu Meca i Rena.

Nant i Rems remizirali su 1:1, a Bastija je minimalnim rezultatom slavila u Nici – Ajite je pogodio u 51. minutu.