Sreda, 23.07.2014.

19:05

LŠ: Aktobe čeka Steauu

Fudbaleri kazahstanskog Aktobea plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom kad Dinamom iz Tbilisija u revanšu od 3:0.

Izvor: SV

Autor: SV

Šampion Kazahstana je prvi meč u gostima rešio u svoju korist minimalnim rezultatom, tako da se u dalje takmičenje ide sa ukupnih 4:0.

Svi golovi su “pali“ u drugom poluvremenu, najpre je u 75. minutu Antonov doveo Aktobe u prednost, a potom su se u strelce upisali Zenkovič i Aimbetov u 82. i 95. minutu.

Zanimljivost je da su fudbaleri koji su postigli drugi i treći gol to učinili nekoliko minuta po ulasku na teren, Zenkoviču je trebalo svega 60 sekundi da stigne do pogodka, dok je Aimbetov proveo na terenu devet minuta pre upisivanja u strelce.

U trećoj rundi kvalifikacija Aktobe će se sastati sa pobednikom duela između Steaue i Stremsgudsea.