Subota, 05.04.2014.

22:37

Real protutnjao kroz San Sebastijan

Fudbaleri Real Madrida protutnjali su kroz San Sebastijan, pobedivši domaći Real Sosijedad sa 4:0, u okviru 32. kola španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Madriđani su zadržali priključak u neizvesnoj trci za titulu prvaka Španije i ponovo se vratio na dva, odnosno tri poena u odnosu na Barselonu i Atletiko.

"Kraljevski klub" nastupio je bez povređenog Kristijana Ronalda, a do važnog uspeha došao je mnogo lakše nego što se očekivalo.

Posle vođstva u finišu poluvremena preko Iljaramandija, susret je rešen efektnim golom Gereta Bejla dvadesetak minuta nakon odmora, da bi u završnici Pepe i Morata samo overili zasluženu pobedu ’Kraljevića’.

U poslednjem meču dana, Rajo Valjekano deklasirao je Seltu sa 3:0. Domaći su u vođstvo stigli u 26. minutu, kada je Ročina načeo tim iz Viga. U drugom poluvremenu Rajo je potvrdio pobedu, a dvostruki strelac u kratkom vremenskom intervalu bio je Bueno. Tim sa 'Valjekasa' ovim trijumfom izjednačio se na tabeli upravo sa Seltom.

Tokom dana, Barselona je pobedila Betis, dok je Atletiko slavio protiv Viljareala.