Nedelja, 30.03.2014.

23:45

Napoli okončao nepobedivost Juvea

Posle više od pet meseci Juventus je poražen u Seriji A, "Stara dama" izgubila je od Napolija 2:0 (1:0).

Derbi 30. kola Kalča obeležili su Hose Kaljehon i Dres Martens koji su naneli Juventusu prvi poraz od 20. oktobra.

To je ujedno tek drugi poraz Juventusa u ovoj sezoni u domaćem prvenstvo, ali je i dalje daleko ispred svih rivala jer ima 11 bodova više od drugoplasirane Rome, uz utamicu viđe.

Napoli je važnom pobedom ostao u trci za direktan plasman u Ligu šampona, jer zaostaje šest bodova za Rimljanima.

San Paolo je prvi put proključao u 37. minutu kada je nakon dodavanja Insinjea Kaljehon konačno savladao sjanog Bufona i postigao 12. gol u sezoni.

U nastavku meča Juventus nije imao rešenja u napadu bez Karlosa Tevesa, a domaćin je pobedu potvrdio deset minuta pre kraja kada je Pandev pronašao Martensa, a ovaj bio jači u dueu sa Markiziom i savladao po drugi put na meču Bufona.