Subota, 08.03.2014.

17:50

Valjadolid udaljio Barsu od titule

Fudbaleri Valjadolida pobedili su Barselonu sa 1:0 (1:0) u prvom meču 27. kola španske Primere i tako su zabeležili veoma važnu pobedu u borbi za opstanak.

Izvor: SO

Autor: SO

Sa druge strane, Katalonci su se neočekivanim porazom udaljili od odbrane titule, pošto imaju bod manje i meč više od Real Madrida, koji u nedelju dočekuje Levante.

Odlučujući gol postigao je Fausto Rosi u 17. minutu, a srpski fudbaleri Antonio Rukavina i Stefan Mitrović odigrali su ceo meč u tek petoj pobedi svog tima ove sezone.

Domaći su hrabro počeli meč, napadali su i to im se isplatilo već u 17. minutu – lopta je uz malo sreće završila kod Fausta Rosija, koji je sa sedam-osam metara poslao loptu iza leđa nemoćnog Valdesa.

Očekivali su se furiozni napadi Barselone, ali nismo videli mnogo od Katalonaca. Tim Herarda Martina stvorio je samo dve prave šanse – Mesijev udarac u polukontri početkom drugog poluvremena odbranio je golman Marino, a do kraja je najbolju priliku propustio Nejmar.

Osim toga, sve se uglavnom svodilo na kruženje oko gola i poneki pokušaj sa distance.

Ekipa Valjadolida organizovano se branila i pretila je iz kontri, a najbliži golu bio je Oskar u 82. minutu, ali je njegov udarac završio preko gola. Ipak, njegov promašaj nije koštao domaće, koji su zasluženo došli do vrednog trijumfa.

Barsa je bila oslabljena neigranjem Andresa Inijeste, koji je odsustvovao zbog porodičnih problema.