Subota, 08.03.2014.

17:35

Strašni Bajern, Šalke i tri 'iksa'

U 24. kolu Bundeslige nismo videli ništa novo, Bajern iz Minhena je protiv Volfsburga oborio novi rekord (6:1), dok je Šalke bio silan protiv Hofenfajma (4:0).

Ekipa Pepa Gvardiole je novom ubedljivom partijom došla do rekordnog 16. trijumfa u nizu, dok su 'Vukovi' u drugom uzastopnom meču primili šest golova.

U preostalim mečevima viđena su tri nerešena ishoda i pobeda Augsburga u Mehengladbahu (2:1). Susreti Hamburger - Ajntraht i Hanover Leverkuzen završeni su po 1:1, dok su Štutgart i Braunšvajg odigrali 2:2.

Preostali meč subotnjeg programa igra se od 18.30 u Nirnbergu – gde istoimeni domaćin dočekuje Verder iz Bremena. U nedelju su na programu mečevi Frajburg – Borusija Dortmund i Mainc – Herta.

Bajern nastavlja da igra bez greške, a kada je tako rekordi padaju jedan za drugim. Ekipa bivšeg trenera Barselone igra neverovatan fudbal, ne prepuštajući ništa slučaju. Ovoga puta je žrtva bio Volfsburg našeg Slobodana Medojevića, koji je svih devedeset minuta iz prvog plana posmatrao demonstaciju sile 'Bavarske' mašine.

Domaćin je imao tri pobede u nizu i nije se uplašio na startu meča, pa je uspeo u 16. minutu da stigne do vođstva. Kevin De Brujne je pronašao Nalda, koji vara Nojera. Ipak, kako to obično biva kada je Bajern u pitanju, to je samo razljutilo goste. Samo devet minuta kasnije Đerdan Šaćiri je izjednačio, na asistenciju Boatenga, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor.

Nastavili su Bavarci u istom ritmu u drugom delu igre, ali se čini da je Gvardiola pogodio uvođenjem Tijaga Alkantare i Marija Mandžukić. Upravo je Alkantara pet minuka posle ulaska na teren proigrao Milera za preokret, da bi 180 sekundi kasnije hrvatski centarfor povećao prednost.

'Vukovi' nisu uspeli da se oporave i stabilizuju, pa smo do kraja meča gledali viktorije ispred goal Benalja. Šanse su se ređale iz napada u napad, u listu strelaca upisao se i Riberi, dok su Miler i Mandžukić meč završili sa po dva pogotka na svom kontu. Istakao se i Arjen Roben sa dva odlična pâsa za gol.

Takođe, ekipa sa "Alijanc Arene" je novom kanonadom stigla do 72 postignuta pogotka – u samo 24 odigrana meča!

S druge strane, Šalke je uspeo da pregrmi traumatičnih deset dana, kada je primio čak 11 golova od Reala i Bajerna, i uspeo da upiše siguran trijumf u borbi za Evropu.

Gost u Genzelkirhenu bio Hofenhajm, a negostoljubiv domaćin holandski centrafor Klas-Jan Huntelar. Upravo je on otvorio seriju svog tima u šestom minutu, posle asistencije Matipa. 'Rudari' su bili bolji rival tokom celog prvog poluvremena, a malo pre pola časa igre bivši napadač Reala je ponovo zatresao mrežu Kastelsa. U 31. minutu imao je šansu da sa bele tačke kompletira het-trik, ali nije uspeo da nadmudri Belgijanca.

Ubedljivu pobedu gostiju najavio je Činedu Obasi u 55. minutu, da bi Huntelar, opet na asistenciju Julijana Drakslera, stigao do het-trika.

U preostalim mečevima, videli smo novi kiks Leverkuzena, koji je remijem u Hanoveru produžio niz na četiri susreta bez pobede. Štutgart je u derbiju začelja bio blizu celog plena protiv Braunšvajga, ali su gosti u finišu ipak stigli do boda.