Subota, 11.01.2014.

18:22

Atletik silan, preokret Selte

Fudbaleri Atletik Bilbaa priredili su spektakl svojim navijačima, pobedom na Almerijom 6:1 (3:1) u 19. kolu Primere.

Posle pola časa igre, već je bilo jasno da bodovi ostaju u Baskiji. Najpre je Riko u šestom minute doveo svoj tim u vođstvo, na 2:0 poviso je Erera pet minuta kasnije, a Laporte krunisao dominaciju.

Gosti su do odmora uspeli da smanje preko Barbose u 34. minute. No, Atletik je nastavio u istom ritmu.

Aduric je u ubrzo vratio tri gola prednost svom timu, da bi rezervista Ibai sa dva pogotka zapečatio trijumf.

Domaći tim nije dozvolio gostima ni da se ponadaju, da mogu makar do boda. Atletik je ceo tok meča kontrolisao loptu I igru na sredini terena.

Vrlo lako su dolazili u situaciju da zaprete golu Estebana. Zanimljivo je da je su igrači domaćih sedam puta šutirala u okvir gola, od ukupno 15 šuteva, a ček šest lopti završilo je u mreži Almerije.

Posebno se istakao Susaeta sa dve asistencije, a odličan je bio i mladi veznjak Ander Erera. Bilbao je u sjajnoj poziciji da sledeće sezone igra Ligu šampiona.

U drugom meču dana, Selta je posle preokreta savladala Valensiju i zabeležila peti trijumf u šampionatu, dok je Valensiji ovo već deveti neuspeh

'Slepi miševi' su bolje otvorili meč i poveli u 23. minutu preko Danija Pareha, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor. Međutim, domaći su zaigrali angažovanije u nastvaku i na kraju stigli do celog plena.

Posle samo pet minuta igre u nastavku, Selta je izjednačila pogotkom Čarlsa, da bi isti igrač, posle asistencije Kron-Delija, desetak minuta pre kraja doneo potpuni preokret svom timu.

U poslednjem meču dana, Elče i Sevilja su podelili bodove. Erera je doveo domaće u vođstvo u 82. minutu, da bi minut pre kraja regularnog dela susreta Kariko Sevilji doneo bod.