Subota, 21.09.2013.

21:03

Čelsi dobio, Mikelova 185. sreća

Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam sa 2:0 u poslednjem subotnjem meču petog kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Čelsi je u vođstvo došao u 52. minutu, kada je dugu akciju golom krunisao Oskar, a trijumf je obezbedio Džon Obi Mikel na šest minuta do kraja.

Nigerijac se najbolje snašao posle kornera i postigao je svoj prvi gol u Premijer ligi na 185. nastupu.

„U današnjem meču najvažnija je bila pobeda, a moj gol je samo bonus. Ipak, prilično sam srećan – bilo je i vreme“, izjavio je Mikel.

Čelsi nije bio superioran, imao je i Fulam svojih šansi (najbolju je propustio Bent na 0:0), ali domaći su zasluženo došli do treće ovosezonske pobede – sada imaju deset bodova, a Fulam četiri. Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za pobednike.

Mnogo se govorilo o krizi u redovima Plavaca posle poraza od Bazela, tako da je ovaj trijumf Murinjovoj ekipi više nego dobrodošao.

U prvom meču dana Aston vila je savladala Norič, a izveštaj sa popodnevnih mečeva pročitajte ovde.