Nedelja, 01.09.2013.

23:34

Falkao i Rivijer pokorili Marsej

Fudbaleri Monaka pobedili su kao gosti marsejski Olimpik 2:1, u poslednjem meču 4. kola Lige 1.

„Kneževi“ su tako poslali do sada najozbiljniju poruku da sasvim ozbiljno napadaju titulu prvaka Francuske.

Monako je sa 10 bodova preuzeo čelo tabele upravo od marsejskog kluba, koji ostaje na 9 i na drugom mestu. Vodeću četvorku dopunjavaju Sent Etjen i PSŽ. Na dnu su Sošo i Tuluz sa po dva boda.

Lukas Mendes je doneo prednost Marseju, svojim prvim golom od kako je prošlog leta stiugao u Evropu.

Žoao Mutinjo je zatim kreirao preokret na Velodromu – na početku drugog poluvremena asistirao je Radamelu Falkau za izjednačenje, a u 80. minutu Emanuelu Rivijeru za preokret i pobedu.

Dijagonalni trk kroz odbranu i jednostavna egzekucija doneli su Rivijeru prvo mesto na listi strelaca u ligi sa 4 gola.

Evijan – Olimpik Lione 2:1
PSŽ – Gengan 2:0
Bastija – Tuluz 2:1
Lorijan – Valensijen 1:0
Rems – Nant 0:0