Nedelja, 01.09.2013.

19:34

Mhitarjan "pobedio" Ajntraht

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda trijumfovali su u Frankfurtu protiv Ajntrahta sa 2:1, u poslednjoj utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Junak pobede bio je Henrih Mhitarjan, koji se dvaputa upisao u listu strelaca.

Borusija je do prvog gola došla u 10. minutu, strelac je bio Jermenac na asistenciju Jakuba Blaščikovskog. Domaća ekipa je do poluvremena uspela da dođe do izjednačenja, strelac je bio Vaclav Kadlec. Nova tri boda ekipi Jirgena Klopa doneo je Mhitarjan u 56. minutu na asistenciju Kevina Groskrojca.

Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta u timu Borusije.

U prvom meču dana, Štutgart je na krilima Vedada Ibiševića postigao het trik, dok su u mećevima odigranim u subotu Mehengladbah i Hamburger bili ubedljivi.