Nedelja, 28.04.2013.

20:00

'Nula' u Majncu, het-trik Huntelara

Zahvaljujući trostrukom strelcu Huntelaru Šalke je ubedljivo savladao HSV, dok su Mainc i Ajntraht odigrali 0:0 u 31. kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Ovim uspehom klub iz Gelzenkirhena učvrstio se na četvrtoj poziciji na tabeli koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Mainc je bio dominantan protiv Ajntrahta, imao duplo više šuteva (12:6), ali nije uspeo da pogodi mrežu.

Gosti iz Frankfurta su ovim bodom zadržali peto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Mainc siguran na 10. mestu sa 40 bodova.

Hamburger je u Gelzenkirhenu vodio od 5. minuta kada je strelac bio Jansen. Međutim Bastos je na asistenciju Huntelara izjednačio u 10, a najbolji igrač meča doneo je potpuni preokret već u 28. minutu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Huntelar je u drugom poluvremenu kompletirao het-trik golovima u 58, i 66. minutu.

U petak je Grojter Firt zvanično ispao iz lige i pored dva gola Nikole Đurđića. Subotu je obeležila odlična igra domaćina, njih pet je slavilo, dok je samo Borusija pobedila na gostovanju u Diseldorfu.