Sreda, 27.02.2013.

21:59

Varegem otvorio trku za titulu

Fudbaleri Varegema napravili su veliko iznenađenja, nadigrali su Anderleht u gostima 1:0 i smanjili zaostatak za liderom na šest bodova, uz utakmicu manje.

Drugoplasirani tim belgijskog šampionata slavio je u Briselu golom Berijera u 72. minutu, i naneo Anderlehtu prvi poraz posle 17 mečeva u svim takmičenjima.

Milan Jovanović odigrao je ceo meč za Anderleht, koji je u poslednjim minutima propustio nekoliko sjajnih šansi za izjednačenje.

Sada Anderleht ima samo šest bodova više od Varegema koji ima i utakmicu manje, pa je trka za titulu ponovo otvorena.