Subota, 29.12.2012.

20:27

Arsenalu spektakl na Emirejtsu, 7:3

Fudbaleri Arsenala deklasirali su ekipu Njukasla sa 7:3 (1:1) u derbi utakmici 20. kola Premijer lige.

Gosti su čak tri puta stizali prednost domaćina, ali su izabranici Arsena Vengera uspeli da zadrže fokus i na kraju slave sa ubedljivih četiri gola viška.

Volkot, Čemberlen i Podolski su tri puta dovodili Arsenal u vođstvo, ali su Vilšir, autogolom, Mavro i Ba vraćali svoju ekipu. Ipak, Volkot je doneo novu predonost, Žiru je sa dva uzastopna pogotka potvrdio pobedu, a Volkot stigao do het-trika, za 7:3.

Arsenal je poveo posle 20 minuta igre, Podolski je odlično izbacio Volkota koji je protutnjao levom stranom i rutinski matirao Krula. U samom finišu prvog dela igre Ba je izveo slobodnjak sa nekih 20 metara, lopta je prilikom leta pogodila Vilšira u glavu i savladala nemoćnog Šćešnjog.

Čemberlen u 51. donosi novu prednost 'tobdžijama', ali Marvo, posle odlične akcije celog tima, vraća rezultat na 'nulu'. Isti epilog i kod sledeće promene rezultata. Podolski posle velike gužve u 64. minutu postiže treći gol za svoju ekipu, ali opet 'svrake' imaju instant odgovor i preko Be, pet minuta kasnije, vraćaju rezultatski egal.

Kao da su se igrači Arsenala posle trećeg gola gostiju uozbiljili. Tio Volkot se odlično snalazi posle još jedne gužve ispred gola Krula i u 73. minutu četvrti put dovodi svoju ekipu u prednost, da bi Žiru golovima u 85. i 87. minutu otklonio sve dileme oko pobdenika meča.

Tio Volkot je svoju fenomentalnu partiju krunisao trećim golom u sudijskoj nadoknadi vremena, za konačnih - 7:3.

U ranije odigranim mečevima mančesterski rivali su bili sigurni, dok je na meču u Stouku veđeno šest golova.