Utorak, 18.12.2012.

22:57

Bajern rutinski, Šalke ispao

Fudbaleri Bajerna rutinski su savladali nejaki Augsburg u gostima sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale kupa Nemačke.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Najveće iznenađenje je ispadanje Šalkea od kojeg je bolji bio Majnc sa 2:1. Kikers Ofenbah izbacio je bundesligaša Fortunu sa 2:0, a Frajburg u gostima pobedio Karlsrue sa 1:0.

Bajernu je trebalo 26. minuta da načne mrežu protivnika, a to je učinio sjajni Mario Gomes. Konačan rezultat postavio je Šaćiri u 85. Kaliđuri je u 30. minutu doveo Majnc u vođstvo u Gelzenkirhenu. izjednačio je Huntelar u 75.

Konačan rezultat postavio je Miler u 82. i odveo svoj tim u četvrtfinale.

Frajburg je pitanje pobednika rešio već u drugom minutu kada je domaćeg golmana savladao Šmid.

U sredu se igraju četiri preostala meča osmine finala kupa Nemačke, a sastaju se: