Nedelja, 21.10.2012.

17:40

Serija A: Pet pobeda domaćina

U prvom nedeljnom meču, u okviru osmog kola Serije A, fudbaleri Kaljarija savladali su Bolonju sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Rađa u 61. minutu meča.

Izvor: NS

Autor: NS

Osmo kolo obeležili su mečevi Juventus – Napoli i Lacio – Milan, a oba meča igrana su u subotu. Juventus je slavio sa 2:0 pogocima Kaseresa u 80. i Pogbe u 82. minutu utakmice, dok je Lacio naneo peti poraz ekipi Milana u ovoj sezoni, pobedivši rezultatom 3:2

Golove za Rimljane postigli su Ernanes u 25, Kandreva u 41. i Klose u 49. minutu, dok su strelci za rosonere bili De Jong u 61. i El Šaravi u 79. minutu.

U mečevima koji su odigrani u nedelju od 15 časova pobede su zabeležile ekipe Atalante, Intera, Parme i Udinezea, dok je nerešeno bilo na utakmicama Kjevo – Fiorentina i Palermo – Torino.

Ekipa Intera zabeležila je pobedu na svom stadionu protiv Katanije rezultatom 2:0, i tako sa puno samopuzdanja dočekuje meč sa Partizanom u okviru trećeg kola Lige Evrope, koji se igra u četvrtak u 19 sati. Strelci za “nerazure” bili su Kasano u 28. i Rodrigo Palasio u 85. minutu utakmice.

Parma je na svom stadionu savladala Sampdoriju sa 2:1, a dvostruki strelac za domaće bio je Amauri, koji je golove postigao u 36. minutu iz penala, a potom u 53. minutu meča. Za ekipu Sampdorije gol je postigao Eder sa bele tačke u 81. minutu. Reprezentativac Srbije Nenad Krstičić odigrao je ceo meč.

Udineze je, takođe kao domaćin, sa 10 igrača pobedio Peskaru sa 1:0, a jedini strelac na meču bio je Maikosuel u 53. minutu. Željko Brkić bio je na golu domaćina, dok se Dušan Basta još uvek nije oporavio od povrede levog lista.

U ostalim duelima Kjevo i Fiorentina odigrali su 1:1, a Nenad Tomović je odigrao svih 90 minuta, i zaradio žuti karton, dok je Adem Ljajić u igru ušao u 82. minutu. Atalanta je kao domaćin savlada Sijenu sa 2:1, Palermo i Torino odigrali su meč bez golova, a novopečeni reprezentativac Srbije, Alen Stevanović, odigrao je poslednjih 30 minuta utakmice.

Poslednji meč osmog kola Serije A igra se u nedelju od 20.45, u kojem se sastaju Đenoa i Roma.