Subota, 29.09.2012.

16:55

Nišlije raspucane, domaćini sigurni

U premijernom meču 7. kola Superlige Partizan je savladao Vojvodinu, a u preostalih pet mečeva koji su odigrani popodne domaćini su zabeležili četiri pobede.

Najubedljiviju pobedu zabeležio je niški Radnički koji je pred svojim navijačima na renoviranom "Čairu" sa 4:1 deklasirao BSK iz Borče.

Javor je sa 3:1 pobedio OFK Beograd, a sva tri gola za tim iz Ivanjice postigao je Eliomar Silva. Novi Pazar je golovima u drugom poluvremenu sa 2:0 pobedio Donji Srem.

Sloboda je u Užicu zahvaljujući dvostrukom strelcu Tijagu pobedio Hajduk iz Kule sa 2:1, dok pobednika nije bilo jedino na meču Radnički Kragujevac - Spartak. Subotičani su poveli na "Čika Dači" u 29. minutu golom Đorđa Despotovića koji je igra u sjajnoj formi, ali je dva minuta kasnije golom Srđana Simovića Radnički izjednačio.

Prvi gol u terminu od 16.00 časova postignut je u Nišu gde je Marko Ranđelović u 11. minutu doneo prednost Radničkom. Međutim, samo dva minuta kasnije BSK je izjednačio preko defanzivca Vuka Sotirovića. Ipak, u finišu prvog poluvremena "Čair" je ponovo proključao.

Rano je poveo i Javor koji je preko Eliomara Silve stigao do 1:0 protiv OFK Beograda. Ipak, i završnici prvog poluvremena Ivica Jovanović je izjednačio.

U druga dva meča poveli su gosti, i to u istom trenutku. Đorđe Despotović nastavio je sjajnu golgetersku seriju i u Kragujevcu gde je u 29. minutu doneo prednost Spartaku. Međutim, samo dva minuta posle Srđan Simović je izjednačio za Radnički.

U 29. minutu poveo je i Hajduk, a Lazar Veselinović zatresao je mrežu Slobode u Užicu. Međutim, ni ovde domaćin nije dugo jurio minus, pet minuta kasnije Tijago Galvao je doneo poravnanje.

Prvi gol u drugom poluvremenu postignut je u Novom Pazaru. Tim Dragoljuba Bekvalca je u 48. minutu poveo protiv Donjeg Srema golom nekadašnjeg napadača Partizana Miloša Bogunovića.

Javor je po drugi put na meču poveo protiv OFK Beograda u 63. minutu, a ponovo je Eliomar Silva bio strelac. U 73. minutu na dva terena postignuti su golovi. Sloboda je u Užicu drugim golov Tijaga Galvaa povela protiv Kuljana sa 2:1, a Damnjanović je sa bele tačke duplirao prednost Novog Pazara protiv Donjeg Srema.

U poslednjih 15ak minuta još tri gola viđena su u Nišu i Ivanjici. Milan Jovanović je u 81. minutu doneo Radničkom dva gola prednost, a konačan rezultat 4:1 postavio je Stojanović u 85. minutu. Eliomar Silva je kompletirao het-trik u dresu Javora u 90. minutu i tako doneo timu iz Ivanjice treću pobedu ove sezone posle tri poraza u nizu.