Subota, 21.04.2012.

23:36

Pobede Maljorke i Sportinga

U senci "El klasika" u kome je Real pobedio Barselonu sa 2:1 u subotu su odigrane još dve utakmice 34. kola španske Primere.

Maljorka je na Balearskim ostrvima pobedila Saragosa sa minimalnih 1:0. Jedini gol na meču postigao je Kasadesus

Saragosa, u čijem sastavu nije bilo srpkog reprezentativca Ivana Obradovića, je posle 19. poraza ostala na 18. mestu sa pet bodova manje od Granade i mesto koje obezbeđuje opstanak u Primeri.

Ekipa Havijera Klementa je posle osme pobede u prvenstvu uspela da se izjednači po broju bodova upravo sa Saragosom. Sporting je u Hinonu pobedio Rajo Valjekano sa 2:1. Vodeći gol postigao je Sangoj u 18. minutu, dok je na 2:0 povisio Labaka u šestom minutu drugog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Mate Bilić u 78. minutu.

Fudbaleri Sevilje i Levantea odigrali su nerešeno 1:1, u poslednjem subotnjem meču. Domaći su poveli u 21. minutu golom Negredea, a Levante je sedam minuta kasnije izjednačio preko Konea. Sevilja je imala prilku da povede iz jedanaesterca u 87. minutu, ali je Negredo bio neprecizan. Ovaj meč je kasnio pola sata, jer su navijači Sevilje ubacivali teniske loptice na teren.