Subota, 21.04.2012.

23:19

Serija A: Napoli ne odustaje od LŠ

Odigrane su prve četiri utakmice 34. kola italijanske Serije A u kojima su domaćini zabeležili tri pobede, dok gostujući timovi nisu postigli nijedan gol.

Parma je u subotu bila najubedljivija pošto je sa 3:0 pobedila Kaljari, dok u Veroni na utakmici između Kjeva i Udinezea nije bilo golova.

Napoli i Katanija su na svojim stadionima pobedili Novaru i Kataniju sa 2:0. U derbiju gola u nedelju od 20.45 časova Juventus u Torinu dočekuje Romu.

Parma je sa ubedljivih 3:0 pobedila Kaljari i tako stigla do desete prvenstvene pobede i sigurnog mesta u sredini tabele. "Mlekadžije" su povele golom Đovinka u 24. minutu. Novog gola nije bilo sve do 73. minuta kada je Flokari postigao gol sa bele tačke. U poslednjem minutu meča dosuđen je još jedan jedanaesterac za Parmu, a siguran izvođač sa 11 metara bio je Ćuka.

Na utakmici između Kjeva i Udinezea nije bilo golova, a srpski internacionalac Dušan Basta je igrao za "zebre" sve do 80. minuta.

Napoli je pobedom nad Novarom prekinuo neugodnu seriju od tri vezana prvenstvena poraza. Napolitanci su poveli golom Urugvajca Edisona Kavanija u 27. minutu, a prenost domaćeg tima na "San Paolu" duplirao je defanzivac Paolo Kanavaro u 43. minutu.

Katanija je na Siciliji pobedila Atalantu sa 2:0 i jedanaestom prvenstvenom pobedom se učvrstila na visokom osmom mestu. Sicilijanci su poveli golom Gomesa u 31. minutu, a končan rezultat je postavio Sejmur pet minuta pre kraja utakmice.