Nedelja, 01.04.2012.

19:21

Maestralan gol Davida Trezegea

Legendarni francuski napadač David Trezege nastavio je da daje golove u dresu River Plejta.

Trezege je postigao dva gola u utakmici 27. kola argentinske B lige. River Plejt je na pobedio ekipu sa Feroa sa 3:0.

Domaći tim je poveo tek u 77. minutu golom Mori, a prvi gol na meču Trezege je postigao udarcem sa bele tačke četiri minuta kasnije.

Ipak ova utakmica će se pamtiti po drugom golom francuskog napadača. Trezege je u 84. minutu posle kornera sjajno "uhvatio" volej i postigao do sada najlepši gol u dresu River Plejta.

Tokom bogate karijere Trezege je najdublji trag ostavio u Monaku i Juventusu, a zauvek će ostati upamćen njegov ‘zlatni gol’ kojim je Francuskoj doneo zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu 2000. godine.

David Trezege je postigao čak sedam golova na osam utakmica u dresu slavnog argentinskog kluba. River Plejt sa 52 osvojena boda posle 27 odigranih kola deli prvo mesto sa ekipom Instuto koja ima meč manje.