Sreda, 01.02.2012.

23:09

PL: Tri remija, pobeda Njukasla

Tri utakmice 23. kola Premijerlige igrane u sredu završene su bez pobednika, Njukasl je slavio u Blekburnu a Sanderlend u duelu sa Noričem.

Đibril Sise debitovao je golom za Kvins Park ali je Vila stigla do boda, vodio je i Fulam protiv VBA ali nije osvojio tri boda, bez pogodaka je završen meč Bolton - Arsenal.

Blekburn je na svom stadionu izgubio od Njukasla a Radosav Petrović odigrao 66 minuta za domaćina.

Ekipa Kvins Park Rendžersa 'prosula je' dva gola prednosti na Vila Parku, novajlija Sise doneo je vođstvo gostima u 12. minutu a autogol Vornoka posle pola sata igre značio je ozbiljno vođstvo gostiju.

Ipak, Bent je u poslednjem minutu prvog dela smanjio zaostatak Vile a N'Zogbija jedanaest minuta pre kraja pogodio za konačnih 2:2.

Najmanje uzbuđenja viđeno je u Sanderlendu, Kempbel i Sesenjon su posle pola sata doneli dva gola prednosti domaćinu, autogol igrača Noriča Ajale u 54. minutu bio je poslednji gol na meču - 3:0.

Blekburn je izgubio na svom terenu, Njukasl se pobedom od 2:0 probio na petu poziciju na tabeli a golove za Svrake postigli su Dan (autogol) u 12. minutu i Obertan u sudijskoj nadoknadi vremena u drugom delu.

Radosav Petrović bio je u startnoj postavi Roversa a zamenjen je u 66. minutu.

Arsenal nije mogao do bodova na gostovanju Boltonu iako je igrao sa redovnom 'mušterijom'. Posle osam pobeda u poslednjih devet duela bilo je 0:0.

Ni drugi klub iz Londona koji je u ovom kolu igrao kao domaćin nije stigao dalje od boda. Fulam je na Krejvn Kotidžu poveo protiv Vest Bromviča golom Dempsija u 69. minutu, 13 minuta kasnije Čoji je postavio konačnih 1:1.

Posle 23 kola Mančester Siti i Mančester Junajted su na vrhu sa po 54 boda, Totenhem je treći sa pet bodova zaostatka, Čelsi je četvrti ali je -12 u odnosu na mančesterski dvojac dovoljno da se o tituli više ozbiljno ne razmišlja.

Bolton je bodom u duelu sa Arsenalom odmakao dva boda Blekburnu i Vulvsima, Kvins Park Rendžers je dva boda 'iznad crte' a Vigan je i dalje poslednji na tabeli Premijerlige.

Sledeće kolo na programu je za vikend, Siti u subotu dočekuje Fulam, a u derbijima u nedelju igraju Čelsi i Junajted, u ponedeljak Liverpul i Totenhem.