Subota, 03.12.2011.

22:52

Serija A: Udineze slavio na „Meaci“

Fudbaleri Udinezea pobedili su Inter u Milanu sa 1:0 u okviru 13. kola Serije A i tako došao do deobe prvog mesta na tabeli sa Milanom.

Izvor: Jelena Trajković

Autor:Jelena Trajković

Pobedonosni gol za Udineze postigao je Isla u 73. minutu, a oba tima meč su završila sa desetoricom igrača, pošto su isključeni Zaneti, kod Intera, i Feroneti, kod gostiju.

Udineze je imao šansu da dođe i do ubedljivijeg trijumfa, pošto je posle isključenja Zanetija dosuđen penal, ali je Di Natale bio neprecizan sa bele tačke. Odmah je i Inter imao šansu za izjenačenje, ali je Pacini isto promašio penal.

Na terenu stadiona „Đuezepe Meaca“ viđen je i mali srpski okršaj, između Dušana Baste i Dejana Stankovića. Naravno, Basta je iz njega izašao kao pobednik, i u igri je proveo svih 90 minuta, dok je sada već bivši kapiten reprezentacije Srbije u igru ušao u 80. minutu, umesto Kivua.

U drugom meču odigranom u subotu, Napoli je na svom terenu pobedio Leče sa 4:2. Dvostruki strelac za pobedničku ekipu bio je Kavani, dok su se u strelce za tim iz Napulja upisali i Laveci i Džemaili. S druge strane, golove za Leče postigli su Murijel i Korvija, a ceo meč na terenu proveo je Nenad Tomović.

Još u petak, Milan je slavio protiv Đenoe sa 2:0, dok se šest mečeva igra u nedelju, dok kolo u ponedeljak zatvaraju Lacio i Novara.