Sreda, 26.10.2011.

19:08

Liga kup: Dižon eliminisao “svece“

Lideri francuskog prvenstva, fudbaleri Pari Sen Žermena neočekivano su eliminisani u osmini finala Liga kupa.

Bolji od “svetaca“ bio je domaći Dižon sa 3:2, iako su gosti iz prestonice ekspresno poveli sa 2:0 u 20. minutu.

Domaći su do kraja poluvremena izjednačili, a do pobede stigli u 61. minut. Dižon je na meču samo tri puta šutirao u okvir gola Dušeza, od čega su dva bila penala!

Na klupi gostiju ceo meč je presedeo Havijer Pastore, a nije im pomogao ulazak Gameira i Nenea u drugom poluvremenu. Od 10 šuteva u okvir gola, pet je zaustavio odlični golman domaćih Čaguni.

Eliminisan je i šampion Ren, na penale od Le Mana sa 4:1. Dalje su prošlo još Lorijen, Lil, Nica, Kaen i Lion.