Nedelja, 03.10.2010.

17:57

Čelsiju derbi Londona, L'pul tone

Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal 2:0 (1:0) u derbiju sedmog kola Premijer lige golovima Didijea Drogbe i Aleksa.

Ekipa Blekpula novi je tim koji je iskoristio katastrofalnu situaciju u Liverpulu i sa 2:1 osvojila tri boda na "Enfildu".

U prvom meču dana Mančester siti se namučio protiv Njukasla ali i na kraju slavio istim rezultatom. Meč je obeležila teška povreda Hatema Ben Arfe.

U derbiju Londona između Čelsija i Arsenala "plavci“ su pokazali da su i dalje glavni favorit za titulu. Posle prvog poluvremena Čelsi je vodio sa 1:0 golom Didijea Drogbe. Napadač iz Obale Slonovače je u 39. minutu završio sjajnu akciju Ramireša i Ešlija Kola.

Levi bek Čelsija je dobio sjajnu loptu od Brazilca na levoj strani kaznenog prostora, po zemlji je gurnuo do prve stative gde je Didije Drogba bio brži od čuvara i savladao Fabijanskog.

U nastavku je Arsenal zaigrao znatno bolje, nekoliko puta ozbiljno ugrozio gol Čeha, ali je ostalo previše prostora za kontre Čelsija. Najbolju priliku da reši meč propustio je Anelka koji je ukrao loptu Skilaćiju, izašao sam na Fabijanskog kojeg je prošao ali nije uspeo da ubaci loptu u prazan gol. Ipak, pet minuta pre kraja Čelsi je uspeo da potvrdi pobedu fenomenalnim golom Aleksa. Štoper Čelsija je fenomenalno izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i poslao "raketu" koju nije uspeo da zaustavi Fabijanski. Posle je gol šansu imao i Esjen ali je Ganijac previše oklevao pa je golman "tobdžija" uspeo da zaustavi njegov šut.

Siti je „Istlandsu“ poveo u 18. minutu iz penala koji je uz malo sreće uspeo da realizuje Karlos Tevez. Ipak, već u 24. minutu Vinsent Kompani je loše intervenisao u svom petercu posle centaršuta sa leve strane, lopta je došla do Jonasa Gutijeresa koji ju je zakucao iza leđa Harta.

U drugom poluvremenu Siti je bio konkretniji, vršio je mnogo veći pritisak na odbranu „svraka“, ali rezultata nije bilo. Sve do 75. minuta kada je Adam Džonson, koji je ušao na teren nekoliko minuta kasnije, sjajnim soloprodorom po desnoj strani prošao pored Bartona i jednog njegovog saigrača te levom nogom po zemlji poslao loptu u dalji ugao iza nemoćnog Krula.

Liverpul tone sve dublje i dublje. „Redsi“ su ponovo poraženi na „Enfildu“, a u sedmom kolu slavio je Blekpul sa 2:1. Debitant u Premijer ligi je u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena stekao dva gola prednosti. Prvo je u 30. minutu Čarli Adam realizovao penal, a onda je u finišu Luk Varni iskoristio asistenciju Tejlora-Flečera i savladao Rejnu.

Početkom drugog poluvremena Sotiris Kirjakos je iskoristio centaršut Stivena Džerarda iz slobodnog udarca i glavom smanjio rezultat, a potom je u 60. minutu u igru ušao i Milan Jovanović.

Petom uzastopnom pobedom nad Arsenalom Čelsi je zadržao prvo mesto na tabeli sa 18 bodova, četiri više od novog pratioca Mančester sitija. Mančester junajted ima 13, Arsenal, Totenhem i VBA po 11, a Liverpul samo šest na 18. mestu.