Subota, 28.08.2010.

17:48

BL: Šokantan preokret Majnca

Treće kolo nemačke Bundeslige obeležila je pobeda Majnca u Volfsburgu sa 4:3, iako je gubio sa 3:0 posle pola sata.

Tri boda posle preokreta osvojio je i Hamburg u Frankfurtu sa 3:1. Verder je sa 4:2 nadigrao Keln, a Frajburg sa 2:1 pobedio Nirnberg u gostima.

Najveće iznenađenje ipak je trijumf Hanovera u Gelzenkirhenu sa 2:1. U poslednjem meču dana Vorsa je u 86. minutu doneo pobedu Hofenhajmu na gostovanju protiv Sent Paulija.

Volfsburg je za samo pola sata vodio sa 3:0 protiv Majnca pa su "vukovi" verovatno mislili da je posao gotov. Edin Džeko najavio je novu golgetersku sezonu pogotcima u 24. i 27. minutu, a samo tri minute kasnije gol u debiju za Volfsburg postigao je i Dijego. U finišu prvog poluvremena ipak je smanjio Rasmusen, i najavio uzbudljiv nastavak meča.

Već u trećem minutu drugog dela Soto je potpuno vratio Majnc u igru, a kada je deset minuta posle toga Šurle izjednačio, nastala je neverica u Volfsburgu. U finišu fantastičnog meča adrenalin je goste vodio do novog gola i pobede koji je u 86. minutu obezbedio Salai.

Preokret u gostima napravio je i HSV. Ajntraht je u 38. minutu poveo preko Ohsa, a onda sve do 60. minutu odolevao gostima. Ipak, u 61. minutu Matijsen donosi željeni gol HSV-u koji je potpono promenio tok meča. 20 minuta kasnije Van Nistelroj je doneo i preokret, a meč je definitivno odlučio Paolo Gerero minut pre kraja. Neposredno pre trećeg gola, u igru je sa klupe ušao Gojko Kačar.