Petak, 16.04.2010.

23:09

Serija A: Inter ponovo lider

U premijernom meču 34. kola italijanske Serije A fudbaleri Intera savladali su u Milanu torinski Juventus rezultatom 2:0.

Izvor: LB

Autor: LB

’Neroazuri’ su se tako, barem privremeno, vratili na lidersku poziciju na tabeli, pošto sada imaju 70 bodova, dva više od drugoplasirane Rome, koja ima meč manje. ’Vučicu’ u nedelju, na ’Olimpiku’, očekuje gradski derbi protiv Lacija. Izabranici trenera Žozea Murinja stigli su do novog trijumfa golovima Maikona i Samjuela Etoa.

’Stara dama’ je od 37. minuta igrala sa igračem manje pošto je Sisoko u razmaku od samo 15 minuta dobio dva žuta kartona. Gosti su se uspešno branili sve do u 75. minuta,kada je Maikon fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Đanluiđija Bufona. Brazilac je prethodno demonstrirao fantastičnu kontrolu lopte i prevario Amaurija.

Samo pet minuta kasnije domaći su imali još jednu sjajnu priliku ali je prečka zaustavila odličan pokušaj Maria Balotelija.

Konačan rezultat postavio je Kamerunac Eto u sudijskoj nadoknadi vremena, kada se posle novog pokušaja Balotelija našao na pravom mestu i sa pet metara pogodio nebranjenu mrežu golmana Bufona. Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Stanković u igru je ušao u 45. minutu, umesto Tijaga Mote.

Juventus je 13 ovosezonskim porazom ozbiljno umanjio svoje šanse da se izbori za četvrto mesto na tabeli i plasira u kvalifikacije za Ligu šampiona. Torinski klub je trenutno šesti, sa 51 osvojenim bodom.