Subota, 20.02.2010.

23:52

Sent Etijen zadržao Bordo na vrhu

U 25. kolu francuske Lige 1 drugoplasirani Monpelje izgubio je u Sent Etijenu 1:0, pa je propustio šansu da se izjednači sa Bordoom.

Pari Sen Žermen je minimalnim rezultatom savladao Tuluz, kao i Nica Lorien, te Valensijen u gostima Grenobl. Najubedljiviju pobedu u kolu zabeležio je Lans protiv Monaka (3:0), dok je Le Man pobedio Bulonj 3:1 i osvojio bitne bodove u borbi za opstanak. Meč između Bordoa i Oksera je odložen kako bi Žirondinci bili potpuno spremni pred prvi meč osmine finala LŠ protiv Olimpijakosa.

Grenobl Milivoja VItakića, koji je duel sa Valensijenom presedeo na klupi, i dalje je zakucan na dno tabele sa samo deset osvojenih bodova, a ni Bulonj nije u boljoj situaciji jer je na deset bodova od sigurne zone. Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za Valensijen i zaradio žuti karton, dok je i Nenad Kovačević svih 90 minuta bio u timu Lansa u velikoj pobedi nad Monakom.

Lil, Lion i Marsej u nedelju protiv Rena, Sošoa i Nansija imaju priliku da se eventualnim pobedama približe Bordou i Monpeljeu na vrhu tabele.