Četvrtak, 14.01.2010.

19:30

KAN: Haliče doneo pobedu Alžiru

Reprezentacija Alžira je golom Haličea savladala Mali sa 1:0 u prvoj utakmici drugog kola grupe A na Kupu afričkih nacija.

Posle ubedljivog poraza od Malavija u prvom kolu (3:0), fudbaleri Alžira su se ovom pobedom vratili u igru za prolaz u četvrtfinale. Fudbaleri Malija su pružili veoma lošu partiju i za 90 minuta nisu nijednom ozbiljnije ugrozili gol Alžiraca. U drugoj utakmici grupe A sastaju se Malavi i Angola.

Utakmica između Malija i Ažira nije opravdala epitet derbija, iako je Alžir jedina ekipe z grupe A koja je obezbedila plasman na Svetsko prvensto, dok Mali ima nekoliko odličnih fudbalera koju nastupaju za velike evropske klubove.

Jedini gol na meču postigao je defanzivac Alžira Rafik Haliče, koji je u 43. minutu posle dobro izvedenog slobodnog udarca Karima Ziania odlično reagovao glavom i savladao golmana Malija.