Sreda, 16.12.2009.

17:17

SKP: Oklendu peto mesto

Šampion Okeanije Oklend osvojio je peto mesto na Svetskom klupskom prvenstvu pobedom nad Mazembeom iz Konga rezultatom 3:2.

Oklend je na meču odigranom u Abu Dabiju poveo u 28. minutu golom Hajnea, ali je prvak Afrike u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat pogocima Kasonga u 60. i Kasusule u 67. minutu.Novozelanđani su u 72. minutu izjednačili drugim golom Hajnea, a kada se očekivao kraj susreta i odlazak u produžetke, Stiden je u sudijskoj nadoknadi vremena doneo pobedu Oklendu.

U sredu uveče na programu je polufinalni susret između prvaka Evrope Barselone i meksičkog Atlantea.

Prvi finalista je argentiski Estudijantes, prvak Južne Amerike, koji je u polufinalu savladao prvaka Azije, južnokorejski Pohang Stilers sa 2:1.