Nedelja, 29.11.2009.

17:26

Pobede Milaneza, poraz 'stare dame'

Fudbaleri Intera zabeležili su 11. pobedu u prvenstvu Italije, pošto su u 14. kolu Serije A na domaćem terenu savladali Fiorentinu rezultatom 1:0.

Kaljari je na Sardiniji iznenadio Juventus i slavio rezultatom 2:0. Roma je posle preokreta pobedila Atalantu sa 2:1, baš kao i Bari, koji je kao domaćin, savladao Sijenu. Ekipa Kjeva je ostvarila minimalnu pobedu protiv Palerma, dok su mečevi Parma – Napoli (1:1) i Lacio – Bolonja (0:0) završeni bez pobednika. Milan je slavio na gostovanju Kataniji 2:0.

Aktuelni šampion Inter nakon trijumfa nad Fiorentinom ima osam bodova prednosti u odnosu drugoplasirani Juventus. Dijego Milito je golom iz penala u završnici utakmice obezbedio tri boda 'neroazurima' iako je prethodno Alberto Đilardino u 80. minutu pogodio stativu za Fiorentinu.

Đanluka Komoto je u 85. minutu faulirao Milita u kaznenom prostoru i sudija je sasvim opravdano dosudio penal za Inter. Domaćinu je u 51. minutu poništen pogodak Valtera Samjuela, zbog prekršaja nad igračem Fiorentine. Ovim trijumfom izabranici trenera Žozea Murinja napravili su još jedan korak ka novoj tituli prvaka Italije, pošto sada beže osam bodova drugoplasiranom Juventusu, sa kojim se sastaju u narednom kolu.

Sa druge strane, Juventus je na Sardiniji poražen od Kaljarija rezultatom 2:0. Golove za Kaljari postigli su Nene u 30. i Alesandro Matri minut pre kraja utakmice. 'Stara dama' je tako doživela novi neuspeh i vrlo je moguće da trener Juventusa Ćiro Ferara bude smenjen.

Fudbaleri Parme i Napolija (1:1) podelili su bodove. Gosti su poveli u 32. minutu golom Denisa, da bi konačan rezultat postavio Nikola Amoruso u 86. minutu iz penala. Prethodno je Aronika faulirao Lanzafamea u kaznenom prostoru, a zbog protesta crveni karton je dobio Mirko Kontini. Bez pobednika je završen i meč Lacio – Bolonja 0:0.

Roma je na gostovanju protiv Atalante stigla do šestog trijumfa u sezoni. ’Vučica’ je do nova tri boda stigla posle preokreta golovima Mirka Vučinića i Simonea Perote. Domaći su poveli u 13. minutu golom Fabia Ćeravela, koji je preciznim udarcem pogodio donji desni ugao Rome. Mirko Vučinić u 44. minutu donosi izjednačenje glavom, posle asistencije Davida Pizara. Pobedu Rimljanima donosi Simone Perota golom u 64. minutu. Roma je sakupila 21 bod i nalazi se na 10. mestu, dok je Atalanta trenutno16. sa 12 bodova.

Bari je posle preokreta došao do bodova protiv Sijene pobedom od 2:1. Gosti su poveli u trećem minutu golom Simonea Vergasole, ali potpuni rezultatski preokret, pred kraj meča, donose Andrea Masieljo u 78. minutu i Đuzepe Greko, koji je postigao gol u nadoknadi vremena.

Kjevo je ostvario peti trijumf u sezoni pobedom protiv Palerma od 1:0. Pitanje pobednika je rešeno je u 54. minutu, kada je Elvis Abruskato izbliza savladao golmana Palerma, posle dodavanja Davide Mandelija.

U poslednjem meču dana Milan nije blistao, ali je ipak u samoj završnici odneo sva tri boda sa Sicilije. Posle nekoliko propuštenih prilika, ali ne baš naročito sadržajne i interesantne utakmice, ’roso-neri’ su proradili u finišu, a čovek odlule bio je rezerivsta Klas-Jan Huntelar.

Osporavani Holanđanin prvi gol postigao je u 93. minutu – Inzagi je posle dubinske lopte glavom ’spustio’ do Huntelara, koji šutira sa 15-ak metara, a lopta prolazi ispod golmana Anduhara i u mrežu.

Pobednik je tada odlučen, ali je Huntelar do kraja postigao još jedan gol udarcem sa ivice šesnaesterca i postavio konačnih 2:0.