Subota, 03.10.2009.

22:54

Snajder u 93. za pobedu Intera

Fudbaleri Intera pobedili su Udineze na svom terenu 2:1, u utakmici sedmog kola italijanske Serije A.

Ekipa Žozea Murinja do pobede je došla golom Holanđanina Veslija Snajdera u 93. minutu. Pre toga, kapiten Srbije Dejan Stanković je u 22. minutu odličnim udarcem doveo 'crno-plave' do prednosti, a izjednačio je Arturo Di Natale pet minuta kasnije. U drugoj utakmici sedme runde odigranoj u subotu Bari i Katanija odigrali su bez golova.

Inter je u meč sa Udinezeom ušao posle remija sa Barsom, poraza od Sampdorije i remija sa Rubinom tokom nedelje, i bio mu je neophodan trijumf u duelu sa 'zebrama' iz Udina. Bio je ovo i mali duel tri bivša igrača Crvene zvezde.

U domaćem sastavu ponovo je jedan od najboljih bio Dejan Stanković koji je i drugu utakmicu za redom postigao gol, dok su kod gostiju u startnih 11 bili Aleksandar Luković i Dušan Basta. Prvi je odigrao svih 90 minuta, dok je Basta zamenjen 20 minuta pre kraja.

Vodeći gol za Inter pao je posle odlične polukontre. Kamerunac Samjuel Eto je odložio loptu na desnu stranu, a Stanković je sjajnim udarcem u dalji ugao iz trka savladao golmana Handanovića koji je samo zakačio loptu.

Ipak, pet minuta kasnije najbolji strelac šampionata Arturo Di Natale pogodio je i deveti put ove sezone. Veliki deo posla odradio je Inler koji je odlično proigrao italijanskog reprezentativca. Žulio Cezar bio je nemoćan i gosti su izjednačili.

U drugom delu ponovo su Stanković i Di Natale bili najbliži postizanju gola, a u samom finišu, kada su svi očekivali kraj, Inter je ipak postigao pobedonosni gol. Strelac je bio Snajder koji je iskosa sa leve strane dobrim udarcem sa dosta felša uspeo da donese svom timu velika tri boda.

Inter je ovom pobedom preuzeo čelo tabele sa 16 bodova barem do nedelje kada svoje mečeve igraju Sampdorija i Juventus.

Bari – Katanija 0:0
Inter – Udineze 1:1