Sreda, 09.09.2009.

20:00

Milanović u 93. za pobedu Srbije

Mladi fudbaleri Srbije pobedili su Norvešku u gostima 1:0, u drugom kolu kvalifikacija za šampionat Evrope u Danskoj.

Jedini gol na utakmici postigao je prvotimac moskovske Lokomotive Milan Milanović u trećem minutu nadoknade. Ekipa Ratomira Dujkovića se nakon ove pobede izjednačila na tabeli sa Kiprom i Hrvatskom sa po tri boda. Prva je Slovačka sa 11, a druga Norveška sa četiri.

U drugom meču grupe Slovačka je na svom terenu pobedila Kipar sa 1:0.

Ovim uspehom naši mladi fudbaleri (igrači do 21 godine) iskupili su se za neočekivani poraz prošle subote u Novom Sadu od Slovačke (1:2). U nastavku kvalifikacija Srbija igra 9. oktobra na domaćem terenu protiv Kipra, a 13. oktobra kao gost protiv Hrvatske.

Slovačka 3 2 1 0 5:3 7
Norveška 4 1 1 2 6:7 4
Kipar 3 1 0 2 3:2 3
Hrvatska 2 1 0 1 3:3 3
Srbija 2 1 0 1 2:2 3