Nedelja, 14.06.2009.

14:03

Klausura: Neočekivan poraz Lanusa

Dva kola pre kraja šampionata Argentine, fudbaleri Lanusa neočekivano su doživeli debakl na gostovanju protiv ekipe Arsenala.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Lider Klausure Lanus je u 17. kolu argentinskog prvenstva poražen je od poslednjeplasiranog Arsenala sa 4:1, a ukazanu šansu je iskoristio Veles, koji je rutinskom pobedom protiv Njuvels Old Bojsa izbio na prvo mesto.

Ekipa Lanusa posao je završila u prvih dvadesetak minuta, kada su postigli čak tri gola, i tako ostvarila prvu pobedu u poslednjih 13 kola. Goste je načeo Kristijano Peljerano u 9. minutu. Na 2:0 je povisio Sena iz penala u 20. minutu, a samo pet minuta kasnije svoj drugi gol na meču postiže Peljerano.

Gosti već u 27. minutu uspevaju da smanje rezultat na 3:1, preko Maksimilijana Nikolasa Velaskeza. Konačan rezultat (4:1) postavio je Dario Bendeto u 90. minutu.

Ekipa Velesa je bez većih problema zabeležila pobedu od 2:0 i sada ima dva boda više od Lanusa. U borbu za titulu u poslednja dva kola može da se umeša i Kolon, koji je na svom terenu savladao Gimnaziju iz La Plate sa 2:0 i ima samo tri boda manje od Velesa.

Rezultati 17. kola:
Estudijantes - Godoj Krus 1:0, Arsenal - Lanus 4:1, River Plata - Tigre 3:1, Velea - Njuvels Old Bojs 2:0, Banfild - Independijente 5:0, Kolon Santa Fe - Gimnazija La Plata 2:0.

1 Veles 17 10 6 1 27:12 36
2 Lanus 17 11 1 5 28:23 34
3 Urakan 16 10 2 4 31:18 32
4 Kolon Santa Fe 17 9 4 4 25:15 31
5 River Plata 17 7 6 4 23:22 27
6 Estudijantes 16 6 5 5 18:14 23
7 Banfild 17 6 4 7 24:21 22
8 Gimnazija La Plata 17 5 7 5 19:20 22