Subota, 17.01.2009.

18:13

Junajted prvi, Čelsi jedva

U mečevima 22. kola Premijer lige koje su odigrane u subotu Mančester Junajted i Čelsi su došli do pobeda nad Boltonom i Stoukom u poslednjim minutima utakmice.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Aktuelni šampion je pogotkom Berbatova u 90. minutu došao do prvog mesta, a Čelsi je do pobede nad Stoukom stigao golovima Beletija u 88. i Lamparda u nadoknadi vremena. Blekburn je bio ubedljiv protiv Njukasla (3:0) kao i VBA protiv Midlsbroa. Vila je savladala Sanderlend nakon preokreta 2:1, a Mančester Siti je minimalno porazio Vigan.

Junajted je na Ribok stadionu tokom celog meča napadao ali nije uspevao da dođe do stopostotne šanse i pogotka. Ronaldo je tri puta gađao iz slobodnog udarca ali je golman Boltona Jusi Jaskalainen svaki put sjajno intervenisao. „Crveni đavoli“ su ipak došli do gola koji im je doneo prvo mesto na tabeli, bar do ponedeljka. Karlos Tevez je ušao u šesnaesterac sa desne strane, ubacio loptu u petarac, a Dmitar Berbatov glavom konačno uspeo da savlada finskog golmana. U timu Junajteda Nemanja Vidić je ponovo odigrao sjajnu utakmicu.

Londonski Čelsi je gubio od Stouka od 60. minuta kada je Rori Delap savladao Čeha. Međutim, tim Luisa Felipea Skolarija ipak dolazi do pobede nakon preokreta u poslednjih pet minuta meča. Prvo je Beleti nakon akcije Kalua i Balaka u 88. minutu izjednačio, a bodove „plavcima“ doneo je Frenk Lampard nekoliko sekundi pre sudijskog zvižduka.

Kao Čelsi, i Aston Vila je do bodova došla nakon preokreta. Sanderlend je prvi došao do pogotka kada je Kolins pogodio u 11. minutu. Vili je trebalo 50 minuta da dođe do izjednačenja, a strelac u 60. minutu bio je Džejms Milner. Preokret gostiju došao je u pitanje kada je Ešli Jang isključen u 72. minutu ali su domaći podlegli pritisku samo osam minuta kasnije kada je Fulop napravio penal. Siguran sa 11 metara bio je Geret Beri, a Vila je pobedom zadržala korak sa Čelsijem koji na trećoj poziciji ima bod više.

Blekburn je protiv Njukasla slavio ubedljivih 3:0, a sva tri gola postignuta su u poslednjih trideset minuta. Beni Mekartni je pogodio penal u 60, samo šest minuta kasnije Roberts je povećao na dva gola prednosti, a isti igrač je u 86. minutu potvrdio pobedu domaćina. Lošu utakmicu „svraka“ potvrdio je Niki Bat crvenim kartonom u 83. minutu.

VBA je u Birmingemu bio ubedljiv protiv Midlsbroa (3:0), a strelci su bili Bunt u 4. i Koren dva puta, u 54. i 67. minutu. I na ovom meču viđeno je isključenje. Crveni karton zaradio je fudbaler Midlsbroa Digar u 62. minutu.

„Građani“ su u Mančesteru minimalno slavili protiv Vigana pogotkom Zabalete u 52. minutu, a trend isključenja u 22. kolu nastavio je i Ričard Dan dva minuta nakon vođstva njegove ekipe.

Poslednju utakmicu u subotu igraju Hal Siti i Arsenal, a preostala tri meča igraju se u nedelju i ponedeljak. U nedelju se sastaju Vest Hem - Fulam i na Vajt Hart Lejnu Totenhem - Portsmut, gde se očekuje debi Džeremejna Defoa koji je u poslednjih godinu dana igrao za oba tima. U ponedeljak je na programu derbi Merzisajda, gde će na Enfildu Liverpul dočekati Everton i pokušati da se vrati na lidersko mesto Premijer lige.