Subota, 27.12.2008.

16:53

Pobeda Seltika u 'Old Firm’ derbiju

Fudbaleri Seltika pobedili su u gostima Rendžers, sa 1:0, u derbiju škotske Premijer lige.

Spektakularnim pogotkom Skota Mekdonalda u drugom poluvremenu, Seltik se revanširao gradskom rivalu za poraz sa početka sezone, kada je Rendžers slavio na ‘Parkhedu’ sa 4:2 i sada ima 7 bodova prednosti na vrhu Premijer lige.

Fudbaleri Rendžersa imali su inicijativu tokom većeg dela meča, ali nisu uspeli da zatresu mrežu rivala. Sa druge strane, jedini pogodak na meču postignut je posle tek prvog udarca Seltika u okvir gola. U 57. minutu, Mekdonald je primio loptu na grudi i poslao nezaustavljiv volej-udarac ka golu domaćeg tima.

Rendžers je do kraja nastavio sa napadima u pokušaju da izjednači, ali nije uspeo da probije ‘bunker’ gostiju.

Fudbaleri Seltika prekinuli su tako 14 meseci dugu seriju Rendžersa bez poraza na ‘Ajbroksu’ i došli do značajne prednosti na vrhu škotske Premijer lige.

Sve o istoriji duela Seltika i Rendžersa pogledajte u tekstu Miloša Jovanovića.