Subota, 08.11.2008.

21:11

PL: Robi Kin najzad proradio

Fudbaleri Liverpula savladali su Vest Brom sa 3:0 u poslednjem meču 12. kola Premijer lige koji se igrao u subotu.

Najistaknutiji u pobedi 'crvenih' bio je Robi Kin, najveće ovogodišnje pojačanje Liverpula, koji je postigao dva gola, koji su bili njegovi prvi u Premijer ligi ove sezone. Liverpul je ovom pobedom nalazi na čelu Premijer lige, ispred Čelsija koji svoj meč 12. kola igra u nedelju.

Liverpul je tokom celog meča imao inicijativu, a do prvog gola tim sa Enfilda je došao u 34. minutu. Stiven Džerard poslao je loptu direktno u kazneni prostor Vest Broma, a Robi Kin je bio brži od golmana Skota Karsona i svojim prvim premijerligaškim golom ove sezone doveo Liverpul u vođstvo.

Isti igrač duplirao je vođstvo dva minuta pre isteka prvog poluvremena, kada je zaobišao Karsona i obezbedio miran nastavak utakmice za svoj klub. Treći gol postigao je Alvaro Arbeloa koji je sa desne strane udarcem poslao loptu u gornji levi ćošak gola.