Sreda, 29.10.2008.

23:21

Hofenhajm se vratio na vrh

Fudbaleri Hofenhajma vratili su se na vrh Bundeslige pobedom u gostima nad Bohumom, sa 3:1, u okviru 10. kola.

To je sedma pobeda prošlosezonskog drugoligaša, koji sada ima bod više od drugoplasiranog Bajera i dva više od Hamburga. Sa druge strane, u pobedi Herte nad Hanoverom, 3:0, reprezentativac Srbije Marko Pantelić postigao je prvi gol.

Hofenhajm je zabeležio novu pobedu, ali tek posle preokreta. Domaći Bohum vodio je od 2. minuta pogotkom Denisa Grotea, ali su gosti preokrenuli u drugom poluvremenu u periodu od 64. do 72. minuta. Strelci su bili Demba Ba, Ibišević i Karlos Eduardo.

Protivnik Partizana u drugom kolu lige Kupa UEFA, ekipa Štutgarta poražena je na gostovanju u Hamburgu, sa 2:0. Pogotke za domaći tim postigli su Pjotr Trohovski u 17. minutu iz penala i Joris Matijsen, u 74.

Herta je kod kuće dominirala protiv Hanovera, ali je morala da čeka do 63. minuta za prvi pogodak. Rumun Maksimilijan Niku je asistirao Panteliću, a srpski fudbaler savladao golmana Florijana Fromlovica. Drugi gol za Hertu postigao je Andrej Voronjin u 84. minutu, a konačan rezultat postavio je Valerij Domovčiski u finišu utakmice.

Bajern iz Minhena je savladao domaći Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1. Ajntraht je poveo autogolom Martina Demikelisa u 55. minutu. Izjednačujući gol postigao je Miroslav Kloze u 65, a pobedu timu iz Minhena doneo je Frank Riberi u 70. minutu.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda takođe su se sa gostovanja vratili sa tri boda, pošto su golom Florijana Kringea u 65. minutu pobedili Keln sa 1:0.