Četvrtak, 29.11.2007.

00:49

Aston Vila pregazila Blekburn

Fudbaleri Aston Vile deklasirali su kao gosti Blekburn Roverse rezultatom 4:0. Strelci za Vilu bili su Keruu 29, Bari iz penala u 53, Jang u 81. i Hervud u 89. minutu. Kapiten Blekburna Rajan Nelsen isključen je u 52. minutu, kada je napravio penal. Četvrtom pobedom u seriji Vila se popela do šeste pozicije u Premijer ligi.

U sve četiri utakmice Martin O'Nil izveo je na teren isti sastav, koji je odlično odradio posao.

Blekburn retko gubi kod kuće (4-1-0 u poslednjih pet mečeva), još ređe doživljava ovakve katastrofe.

Do prvog Keruovog gola Roversi su čak bili bolji tim, a odluka je pala u 52. minutu, kada je Nelsen napravio penal nad Agbonlaorom. Novoželanđanin je dobio crveni karton, a Bari sa bele tačke odveo goste na bezbednu udaljenost.

U samom finišu pobeda Vile je još jednom duplirana. Najpre je Ešli Jang, asistent kod prvog gola, postigao pogodak, da bi Keru učinio isto to Marlonu Hervudu, za stoti ligaški gol Hervuda u karijeri.