Subota, 22.09.2007.

18:26

Partizan 6 od 6, gostima sve pobede

Fudbaleri Partizana zadržali su stoprocentni učinak i posle šest kola Meridian Superlige. Crno-beli su u Lučanima savladali Mladost rezultatom 4:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Dijari. Partizan u večiti derbi, koji je na programu sledećeg vikenda, ulazi sa velikom prednošću u odnosu na Zvezdu, s obzirom na to da trenutno ima 10 bodova više od šampiona (uz dva meča više). Šesto kolo obeležile su pobede gostiju, koji su slavili u sva četiri meča dana.

Smederevo – Borac 0:1 (Dmitrović 63p)
Mladost Lučani – Partizan 1:4 (Jeremić 45 – Dijara 33, 65, Lazevski 54, Stjepanović 90)
Napredak – Banat 0:2 (Branković 2, Mikić 77)
Čukarički – OFK Beograd 0:2 (Novaković 21, Veselinović 90)

U nedelju Crvena zvezda dočekuje Vojvodinu, a Hajduk ekipu Bežanije.

12. Napredak 6 1 0 5 2:9 3

Meč u Lučanima počeo je nešto boljom igrom Partizana, koji ipak nije stvorio mnogo prilika u prvom delu. Do vođstva je lider stigao posle pola sata igre, kada je jednu loptu poslatu u prostor pokupio Lamina Dijara i savladao Mišića.

U samom finišu prvog dela šok za goste - Jeremić je prošao kroz odbranu rivala i uspeo da izjednači.

Na startu drugog poluvremena meč je prelomljen - najpre je u 50. minutu Usemi dobio drugi žuti karton i ostavio svoju ekipu sa igračem manje, a samo tri minuta kasnije Lazevski je iznendaio sve na stadionu, kada je njegov centaršut preleteo sve uključujući i Mišića i završio u mreži.

U ostatku meča Partizan je rutinski obezbedio ubedljivu pobedu, drugim golom Dijare i debitantskim pogotkom Stjepanovića, koji je nedavno došao iz Zete.