09:18

Druga pobeda omladinaca Srbije

Izvor: Miloš Šaranović

Autor:Miloš Šaranović

Omladinci Srbije ostvarili su i drugu pobedu na turniru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Selekcija koju vodi Zvonko Živković savladala je vršnjake iz Švajcarske sa 1:0 golom Sulejmanija. Za plasman na završnicu šampionata Evrope selekciji Srbije u poslednjem kolu potrebna je pobeda nad timom Rumunije koji ima isti broj bodova ali bolju gol-razliku.

Jedini gol postigao je Sulejmani u 33. minutu, a bodove našem timu doneo je, praktično, golman Danilović koji je u poslednjem minutu odbranio šut sa 11 metara.

Srbija: Danilović, Adamović (od 74. Vukobratović), Karišik, Vuković, Gulan, Fejsa, Bosančić, Sulejmani, Radovianović, Živanović (od 87. Marjanović), Nenad Marinković (od 73. Srećković)

Rumunija .......... 2 0 0 ... 7:3 ... 6
Srbija ................. 2 0 0 ... 3:1 ... 6
Švajcarska ........ 0 0 2 ... 2:5 ... 0
Danska .............. 0 0 2 ... 2:5 ... 0

U poslednjem kolu, 5. juna, sastaju se Švajcarska - Danska i Srbija - Rumunija.